Dan bazge i jagoda u Noršić Selu

Prekrasan dan i prekrasan povod okupio je mnogobrojne znatiželjnike u PŠ Noršić Selo. Drugi dan ljekovitog bilja (bazge i jagoda) ove je godine ponovno ponudio jedinstveni spektakl kakav samo mogu prirediti učenici i učitelji koji uživaju u svemu što je povezano sa školom. Mnogobrojne delicije napravljene su u kratkom vremenu, učenici su spremili i prigodan program, a uručene su i nagrade osobama koje su svojim doprinosom pomogli u radu UZ Plemka. Na priredbu su pristigli mnogobrojni uvaženi gosti, između ostalih pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti grada Samobora Juro Horvat, viši savjetnik za prosvjetu, šport i tehničku kulturu Marijan Kižlin, upravna savjetnica za društvene djelatnosti Zagrebačke županije Maja Rađenović - Fijan te mnogi drugi.

Inače, riječ je o višegodišnjem projektu (svake se godine pripremaju recepti za izabranu biljku koja raste u okolici Noršić Sela). Sam projekt osmislile su voditeljice sekcija UZ Plemka Kornelija Turić Dorotić, Valentina Martinček i Marija Aščić, a uz njih kao nositelji projekta su i svi učenici PŠ Noršić Selo (uključujući domara Dražena Bašića i kuharicu Anu Valičević).

Krenulo se od skupljanja recepata za različite proizvode od bazge i jagoda, slijedio je odabir i prijepis istih, a zatim se krenulo u naručivanje potrebnih namirnica. U srijedu 21. svibnja okupljanje je počelo već u 7 sati i 30 minuta, a potom se krenulo u pripremanje slasnih sastojaka od bazge i jagode. Bogata ponuda koja je našla svoje mjesto u holu PŠ Noršić Selo mamila je poglede svih nazočnih, a ukusni zalogaji naprosto su se topili u ustima. Pohvale, riječi zadovoljstva i spremnosti na ponovni dolazak mogle su se čuti sa svih strana. Prava potvrda da su zadrugari još jednom ostvarili svoj cilj!

objavio: Igor Matijašić   datum: 23. 5. 2014.