Gospodarstvo u zavičaju

U petak, 29. svibnja. učenici  3. c razreda sa svojom učiteljicom Ivanom Smolej Kolarek posjetili su seosko domaćinstvo u Podvrhu i time zaokružili  nastavnu temu Gospodarstvo u zavičaju. Naša draga domaćica bila je prijateljica iz razreda Patricija Mihelić koja je marljivo i samostalno  pripremala cijelu organizaciju nastave. Patricija nas je prvo provela kroz voćnjak, ispričala nam o vrsti i starosti pojedine voćke, za što sve njezina  obitelj koristi plodove tih voćaka. Razgledavanje smo nastavili u povrtnjaku i na oranici gdje Patricijina obitelj uzgaja kukuruz, krumpir, grah, salatu, luk,… Posebno zanimanje učenika  izazvale su domaće životinje: svinje, guske i kokoši. Uz prethodno upozorenje da budemo tihi, Patricija nam je pokazala kokoš nesilicu i na kraju svog psa Bundaša koji je nestrpljivo čekao igru sa djecom.  Nakon razgledavanja, bili smo počašćeni sokom i grickalicama. Učenici su imali vremena za druženje i slobodnu igru pa su neki učenici s Patricjinom braćom Franom i Gabrijelom zaigrali nogomet, a drugi su pak odabrali ljuljačke.

„Sretan sam što nas je Patricija ugostila i provela svojim imanjem.“

Jakov

„Meni je bilo lijepo gledati domaće životinje, hodati oranicom i igrati se sa psom.“

Lorena

„Bilo mi je super, ugodno sam se osjećala i nadam se da ćemo to ponoviti.“

Katina

„Nestrpljivo sam iščekivala trenutak kada će moji iz razreda i učiteljica doći kod mene. Bilo mi je zabavno.

Patricija

Ovom prilikom još jednom zahvaljujemo Patriciji i njezinoj obitelji što su nam omogućili ovako poučno i ugodno provedeno vrijeme  na svojem imanju.

objavio: Igor Matijašić   datum: 1. 6. 2015.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »