Prirodne ljepote zavičaja

Učenici trećih razreda u pratnji svojih učiteljica u utorak, 14. 4. bili su  na izvanučioničnoj nastavi na jezerima Bobovica. Okupili smo se ispred škole u 8,30 sati . Stali smo u red, učiteljice su provjerile jesmo li svi prisutni te smo krenuli na pješačenje. Nestrpljivo smo požurivali jedni druge i znatiželjno promatrali promjene u prirodi i djelatnost ljudi u proljeće. Prolazili smo kroz Klokočevac i Bobovicu.  Nakon 45 minuta pješačenja, ugledali smo jezera Bobovica. Tamo smo proveli 2 sata kada smo morali krenuti prema školi. Umorni od pješačenja i aktivnosti na jezerima, ali ipak zadovoljni,  vratili smo se pred školu u 12,30 sati.

Patricija, Dino i Emanuel

Učiteljice Ivona i Ivana su započele igrati badminton. Učenici su se okupili oko njih i glasno navijali. Vladalo je uzbuđenje i napetost do samog kraja. Kada su učiteljice završile igru, natjecali su se učenici. Niti učenicima nije bilo lako zadržati lopticu u zraku i doći do pobjede. Do finala su došli Nika Knežević i Matija Kaurić. Pobjednica je bila Nika. Osvojila je pravu badminton lopticu kojom će se moći pripremati za sljedeći susret. Pomalo smo bili tužni jer nismo pobijedili, ali ipak nam je bilo lijepo!

Katina, Sven, Lorena i Sven

Na jezerima Bobovica imali smo slobodno vrijeme za istraživanje,  igru i druženje. Pojedini učenici su donijeli deku i i pripremili piknik. Tu su se našli učenici istraživači u potrazi za živim svijetom u vodi stajaćici. Vidjeli su soma, puža, bubamaru, šaš, vrbu… Učiteljica Bernarda i njezini učenici su brali maslačke. Od njih su napravili bukete i prekrasne vjenčiće kojima su se okitili. Nije izostala niti igra lovice oko jezera. Uživali smo u vremenu provedenom na jezerima i ovu izvanučioničnu nastavu proglasili najboljom izvanučioničnom nastavom u 3. razredu.

Jakov, Mia, Patricija i Patrik

Ribočuvar nas je upoznao s nastankom jezera. Ispričao nam je da su jezera nastala iskapanjem gline koja se koristila u obližnjoj ciglani za izradu crijepa. Tako nastale udubine u zemlji punile su se vodom i nastala su jezera u koja su ljudi stavili ribu. Danas jezera uglavnom služe za ribolov i uživanje u šetnjama oko njih, ali nije isključeno  kupanje u njima. Zainteresirani učenici za ribolov mogu polaziti ribolovni tečaj i postati članovi ribolovnog društva.

Lovro, Antonio i Luka

Sa školom smo otišli

do jezera Bajer.

Al'  ja  nisam bio

baš neki frajer.

Jakovu je upala

noga u vodu,

a nismo našli

zmiju na podu.

Nisam upecao soma,

ali nije bilo koma.

Sad klavir sviram

i baš se ne nerviram.

Tomo Štrbac

objavio: Igor Matijašić   datum: 16. 4. 2015.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »