Neposredni doživljaj metropole

Sunčano jutro izmamilo je osmijehe na lica mojih prijatelja i mene. Krenuli smo na izlet. Posjetili smo katedralu, a zatim smo obišli Prirodoslovni muzej. Tamo su mi se od svih izložbenih predmeta svidjeli leptiri. Naučila sam da postoje dvije vrste leptira – dnevni i noćni i još puno drugih zanimljivosti. Nakon muzeja odšetali smo do Markovog trga. Tamo nam je vodič pričao o pogubljenju Matije Gupca i o stupu srama. S Markova trga otišli smo do kule Lotršćak gdje smo čuli pucanj Gričkog topa. Zadnji posjet nam je bio na Trgu bana Jelačića. Tu mi se najviše svidio zdenac života – Manduševac. U zdenac sam bacila novčić i zaželjela si želju. Sretna i zadovoljna vratila sam se u Breganu oko 13 sati.

Marlena Horvat 4. b

Prvo smo posjetili katedralu i njenu unutrašnjost. Katedrala mi se jako svidjela, a posebno su mi se svidjele orgulje, oltar i sarkofag Alojzija Stepinca. Kada smo izašli iz katedrale prošetali smo do tržnice Dolac. Tamo su žene prodavale voće, cvijeće i još mnogo toga. Na Markovom trgu vidjeli smo zgradu Hrvatskog sabora i crkvu sv. Marka. Na crkvi mi se posebno svidjela šahovnica koja je napravljena na krovu crkve. Kasnije smo posjetili Prirodoslovni muzej. Prvo što sam ugledala bili su dijamanti i kristali, a kasnije smo vidjeli leptire, kukce, morske životinje, ptice i divlje životinje. U dvanaest popodne na kuli Lotršćak puknuo je top. Na kraju smo posjetili i Trg bana Jelačića. Tamo smo vidjeli njegov kip i zdenac Manduševac. U zagrebu mi je bilo jako lijepo i zanimljivo, a najviše mi se svidio Prirodoslovni muzej.

Nika Noršić 4. c

objavio: Igor Matijašić   datum: 19. 3. 2015.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »