Zagreb na dlanu

Učenici nižih razreda škole u Noršić Selu posjetili su Zagreb. Terensku nastavu započeli su u Tehničkom muzeju gdje su kupili muzejske „putovnice“ kojima su sudjelovali u radionicama „(Bez) veze“ u koje su uključeni neki zagrebački muzeji (kao i muzeji diljem Republike Hrvatske). Ono najbolje vezano uz muzejske „putovnice“ je to što za samo 10 kuna možete razgledati više od desetak muzeja na području grada Zagreba. Nakon Tehničkog muzeja koji ih je oduševio (posjetili su i rudnik uz stručno vodstvo), razgledali su i Etnografski muzej.

Prolazili su uz mnoge kulturno-povijesne spomenike, fotografirali se, učiteljica je ispričala nešto o ustanovama i znamenitostima, vozili su se Uspinjačom, obišli Gradec,  Kaptol i Trg bana Jelačića. Kako su „ušparali“ novac za muzejsku ulaznicu, počastili su se i razgledali grad iz najviše zgrade na trgu. Pogled je bio fenomenalan!!! Nakon razgleda centra grada otišli su u kino Branimir centra i pogledali film „Tarzan“.

Jani Ivkovčić se u Zagrebu svidjelo sve što su posjetili, a najviše nošnje u Etnografskom muzeju. Dugo će pamtiti i pogled s velike visine. Antonela Ilinović će pamtiti fontanu ispred Umjetničkog paviljona i sam paviljon, vožnju Uspinjačom i pogled s „Gornjeg grada“. No i sve ostalo joj je bilo jako lijepo! Posjet muzejima u kojima su mnogo toga različitog vidjeli sviđa se i Nikolini Ivkovčić, ponajviše narodne nošnje iz svih dijelova Hrvatske.

objavio: Igor Matijašić   datum: 14. 5. 2014.

Trećaši u Samoboru