Sat povijesti iz Vukovara

Danas su učenici naše škole u pratnji učiteljice hrvatskog jezika Marije Aščić i ravnatelja Igora Matijašića sudjelovali u provedbi projekta „Sat povijesti iz Vukovara – Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991.“ Organizator, OŠ Dragutina Tadijanovića iz Vukovara, okupila je putem videokonferencijske mreže više od 20 škola, a OŠ Milana Langa bila je jedina iz Zagrebačke županije. Svaka škola predstavila se prezentacijom, recitacijama ili izvještajem koji je bio povezan s temom – Iseljena Hrvatska u Domovinskom ratu. Prilog iz naše škole koji su pročitali Patricija Vegel, Katja Krušlin i Gregor Smolej pripremila je, u suradnji s učenicama osmih razreda, učiteljica povijesti i geografije Sanja Rapljenović (koja je zbog zdravstvenih tegoba nažalost bila spriječena prisustvovati satu povijesti).

U CARNETovoj dvorani u Zagrebu naši učenici mogli su tijekom 90 minuta slušati svoje vršnjake iz škola diljem naše domovine, kao i specijalnog gosta koji se obratio svima iz Zagreba – savjetnika hrvatske predsjednice Kolinde Grabar Kitarović doktora Matu Granića. Inače, škola D. Tadijanovića iz Vukovara ove je godine šesti put organizirala Sat povijesti, a naša je škola sudjelovala po treći put.

Evo i neposrednih dojmova naših učenika:

„Glavnu je riječ imala škola Dragutina Tadijanovića koju je predstavljao učenik 7. razreda. Bilo je zabavno i edukativno te smo puno naučili.“

Juraj Bošnjak i Jurica Hercigonja 7. c

„Čuli smo puno o osobama koje su pomagale tijekom Domovinskog rata, a živjele su u drugim zemljama. Mnoge su škole sudjelovale u ovoj akciji i nadamo se da ćemo i sljedeće godine moći slušati o herojskom gradu Vukovaru.“

Lucija Riadonić i Filipina Hercigonja 7. c

U prilogu se nalazi tekst koji su pročitali naši učenici.

Priloženi dokumenti:
Iseljena_Hrvatska_u_Domovinskom_ratu.docx (15.69 KB)

objavio: Igor Matijašić   datum: 16. 11. 2015.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »