Roditelji i djeca na radionici lektire

U srijedu, 3. 12. poslije četvrtog sata, moji učenici (3. c razred) i ja (učiteljica Ivana Smolej Kolarek) s nestrpljenjem smo očekivali roditelje kako bismo svi zajedno sudjelovali u radionici na temu lektira.

Na početku radionice govorila sam o čitanju.  Istaknula sam da su u proteklom razdoblju od početka školovanja do trećeg razreda svi učenici u razredu postali čitači te da tu nije kraj čitanju već da naviku čitanja treba njegovati  i dalje kako bi od čitača učenici postali čitatelji koji osjećaju zadovoljstvo i užitak pri čitanju. Naglasila sam da čitanje utječe na obrazovni uspjeh, kasnije profesionalna postignuća u životu te emocionalno zadovoljstvo osobe.

Kako nam je posljednja obrađena lektira u razredu bila Čudnovate zgode šegrta Hlapića, naše prve spisateljice, hrvatskog Andersena  Ivane Brlić Mažuranić, izabrala sam baš tu knjigu za radionicu.

Učenici  Mia Čekolj, Patricija Mihelić i Patrik Juren hrabro su stali pred roditelje i prezentirali svoje uratke iz lektire Čudnovate zgode šegrta Hlapića koje su pripremili za sat lektire u razredu.

U nastavku radionice roditelji i djeca raspoređeni po grupama po imenima likova iz romana: Hlapić, Gita, Crni čovjek, Amadeus i Bundaš  dobili su različite zadatke koje su u zadanom vremenu trebali odraditi i pripremiti za prezentaciju.

Krenula je prezentacija uradaka. Članovi grupe Gita uvjerljivo i spretno su pokazali  umijeće pantomime kojom su odglumili jedan događaj iz romana, grupa Crni čovjek prepričala je  događaj uz pratnju udaraljki i zvečki, grupa Amadeus odglumila je događaj u kojem Hlapić gasi požar i pronalazi ukradene stvari, grupa Mrkonja napisala je pismo čitatelja i grupa Hlapić napravila je intervju s Hlapićem. Nakon svake prezentacije nije izostao glasan pljesak  za odličnu izvedbu koji je izmamio osmjehe na lica učenika.

U dobrom ozračju nastavili smo kvizom. Sve su grupe pokazale svoje odlično znanje o Hlapiću, ali za jedan bod prednosti pobjedu su odnijele grupa Hlapić i grupa Amadeus. Članovi pobjedničkih grupa dobili su pohvalnicu za osvojeno 1. mjesto u kvizu.

Pohvaljujem sve učenike i roditelje koji su se odazvali na radionicu te svojim dolaskom još jednom potvrdili  uključenost u obrazovanje svoje djece.

Roditelji, dolazite na naša razredna druženja jer nas to čini SRETNIMA!

učenici 3.c razreda i učiteljica Ivana Smolej Kolarek

objavio: Igor Matijašić   datum: 6. 12. 2014.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?