Obavijest roditeljima - opravdavanje izostanaka

Poštovani,

Tijekom zimskih praznika u e-Dnevniku je izvršena nadogradnja. Napravljeno je novo sučelje za učenike i roditelje, napravljen je katalog CARNET-ovih usluga i omogućen grafički prikaz ocjena po mjesecima. Roditelj/staratelj učenika može opravdati izostanak učenika putem aplikacije e-Građanin i priložiti ispričnicu u digitalnom obliku.

Opravdavanje izostanka moguće je isključivo u sučelju e-Građanin na koje se roditelji prijavljuju koristeći neku od vjerodajnica tog sustava.  Vjerodajnica može biti e-Pass (izdaje je Fina), m-token  banke ili neka druga propisana pravilnikom.

Sučelje e-Građanin, u jednom od svojih mnogobrojnih izbornika, omogućava roditelju/staratelju pristup e-Dnevniku učenika. e-Građanin radi neovisno o školskom sustavu. Stoga nije moguće sučelju e-Građanin pristupiti korisničkim podacima i lozinkom učenika koje izdaju školski administratori. Sustavu e-Građanin mogu pristupiti samo punoljetne osobe sa svojim osobnim podacima. Učenici ne mogu.

Ako roditelj/staratelj želi opravdavati izostanke učenika preko e-Građanin ima mogućnost:

1. Razredniku poslati svoj OIB i zatražiti pristup
  2. U izborniku e-Dnevnik, u podizborniku Zahtjev za opravdavanjem izostanaka odabrati status i tip izostanka učenika
  3. Prema potrebi dodati prilog zahtjevu: ispričnicu u digitalnom obliku ili svoju napomenu
  4. Označiti „spremi“

Nakon toga, razrednik zahtjev dobiva i može ga obraditi. Razrednik ima mogućnost unosa bilješke i poruke za roditelja.

Svi ostali uvjeti i razlozi za opravdavanje sati nisu se promijenili.

Sanja Barbarić, školski administrator

objavio: Igor Matijašić   datum: 5. 2. 2024.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »