Eko – kamp „Čuvam svoje gorje“

Ljepote Parka prirode Samobor – Žumberačko gorje ovoga tjedna na poseban način upoznaju  učenici triju osnovnih škola koji stanuju na prostorima Parka. Ove je godine bilo više zainteresiranih kandidata nego što su organizatori mogli smjestiti u Eko – centar  na Budinjaku.

Danas u 17 sati učenici će predstaviti sve aktivnosti provedene tijekom boravka  na kampu. Ovom prilikom pozivamo roditelje i sve zainteresirane, dođite, pogledajte i naučite kako se čuva naše gorje!

Voditelji Dubravka, Marta i Marko (edukatori i animatori) brinu  o svakom detalju ovog zabavnog, korisnog i uzbudljivog četverodnevnog  kampa. (popis aktivnosti nalazi se u privitku). Iz  PŠ Noršić Selo došlo je čak 6 sudionika: Martin, Jana, Nikolina, Janko, Miroslav i Veronika.  U srijedu je učenike na kampu posjetila razrednica Marija Aščić i iz prve ruke čula dojmove. Oduševljeni su svim sadržajima!

Nevjerojatno je koliko je bogat program – prije podne išli su na izlet do Svete Gere, Sopotskog slapa,  posjetili  Etnografsku  zbirku  sestara bazilijanki u Sošicama i crkvu, stari gradu Žumberak, obišli su Stazu  kneževa, poslije podne imali su sportska natjecanja, a  na kraju dana pripremali su večeru na  logorskoj  vatri – sve to odrađeno u jednome danu! Učenici sve aktivnosti brižno snimaju kamerom i fotoaparatima, pišu terenski dnevnik, pripremaju prezentaciju, a očekuju ih i stručna predavanja o biološkoj raznolikosti.

U prilogu se nalazi raspored radionica.

Priloženi dokumenti:
Raspored_radionica.docx (21.27 KB)

objavio: Igor Matijašić   datum: 10. 7. 2015.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?