Pregršt aktivnosti u Madridu

Učenici 8. b razreda - Tia, Adrian, Emma, Dorotea, Patricia, Gabriela, Mihael i Marina ovaj su tjedan na Erasmus+ mobilnosti u Madridu u Španjolskoj.

Po dolasku u Madrid prvi je dan bio posvećen kulturnim aktivnostima. Učenici su prošetali užim, povijesnim dijelom grada i vidjeli glavne znamenitosti grada kao što su Plaza Mayor, Puerta del Sol i Puerta de Alcalá. Prijepodne su prošetali popularnim nedjeljnim sajmom koji se zove El Rastro gdje su mogli kupiti prigodni suvenir. Poslijepodne su posjetili najljepši park u centru Madrida, El Retiro i prošetali njime. Zatim su posjetili španjolski nacionalni muzej Prado gdje su mogli vidjeli umjetnička djela Carravagia, Goye, Velasqueza i mnogih drugih poznatih umjetnika.

U ponedjeljak su ih srdačno dočekali njihovi španjolski kolege koji su pripremili prezentaciju o španjolskom obrazovnom sustavu i odsvirali flamenco dobrodošlice, a uslijedio je nastup školskog zbora. Naši su se učenici i učiteljice predstavili i ukazali na razlike španjolskog i hrvatskog obrazovnog sustava i počastili su djecu poznatim hrvatskim slasticama - Bajaderama, Napolitankama i Kiki bombonima. Uslijedili su prvi satovi na kojima su se učenici upoznavali na zanimljiv i aktivan način pokretom i igrom. Na satu glazbenog okušali su se u sviranju udaraljki. Poslijepodne smo posjetili Kraljevsku palaču i katedralu Almudena.

U utorak su učenici radili prezentacije o svom boravku u Španjolskoj u raznim digitalnim alatima kao što su Canva, PowerPoint i Google prezentacije i aktivno surađivali sa španjolskim kolegama. Igrali su odbojku sa španjolskim kolegama u školskom dvorištu zahvaljujući ugodnim madridskim temperaturama. Poslijepodne smo posjetili slavni madridski stadion Santiago Bernabeu kraljevskog kluba Real Madrid.

Veselimo se novim aktivnostima koje nas još tek očekuju u Madridu!

učiteljica Nikolina Vidović

objavio: Igor Matijašić   datum: 8. 5. 2024.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?