Novigradska luka snova

Prošlog tjedna četiri učenice naše škole (Sara Devetak, Lucija Fresl, Sara Parać i Tara Vitas) te knjižničarka Ivančica Otmačić sudjelovale su u Školi stvaralaštva Novigradsko proljeće. Tema ovogodišnjeg Novigradskog proljeća bio je krug. Učenicama je u početku tema bila pomalo zbunjujuća, ali čim su pustile mašti na volju, izlazilo je pregršt ideja i zanimljivih radova. Sara Devetak polazila je kiparsku radionicu dok je Sara Parać sudjelovala na radionici digitalne ilustracije. Lucija Fresl i Tara Vitas zajedno su polazile radionicu izrade slikovnice, dok je knjižničarka bila na fotoradionici.

Učenice su vrijedno radile tijekom cijeloga tjedna. U slobodno vrijeme bile su organizirane razne aktivnosti za sve sudionike, a svaku je večer bio osmišljen večernji program gdje su se učenici mogli nasmijati, plesati, pjevati... Na radionicama je bilo važno raditi, ali isto tako ostati sretan i sa smiješkom obavljati sve zadatke. Ove godine održala  se 21 radionica, a sve ukupno sudjelovalo je oko 300 učenika, 20 učitelja i 21 voditelj radionica.

Tijekom cijeloga tjedna družile smo se s ljudima iz svih dijelova Hrvatske, sklapale smo nova prijateljstva koja će, moguće, trajati cijeli život. Naučile smo nove tehnike umjetnosti koje će nam u budućnosti biti vrlo korisne. Svečano smo proslavile i Sarin rođendan te uživale u rođendanskim pjesmama.

Voljele bismo sudjelovati i do godine jer Novigradsko proljeće jest luka snova koja se jedino može proživjeti kako treba ako se sudjeluje u njoj. Bilo nam je jako drago što smo sudjelovale u školi stvaralaštva i pamtit ćemo ju tijekom cijeloga života. Rado ćemo se prijaviti i sljedeće godine.

Tara Vitas i Lucija Fresl (7. b)

objavio: Igor Matijašić   datum: 21. 4. 2024.

Trećaši u Samoboru