Ususret projektu - Odbojka na sve strane

Poznato je kako učenici tek jednom godišnje nastupaju na gradskom natjecanju u određenom sportu. Tek pobjeda na gradskoj razini osigurava nastavak natjecanja je županijskoj, a ona opet na državnoj što se ne događa često. To je premalo za smisleno provođenje bilog kojeg natjecateljskog sporta, te bi više natjecanja moglo imati za posljedicu veći interes za pojedini sport koji se prakticira u školi. Zbog toga su međurazredna, međuškolska natjecanja jedno od rješenja.

Naši učenici rado se odazivaju na satove odbojke, a jedan dio ih dolazi svaki drugi ponedjeljak navečer kada im je nastava u jutarnjem turnusu. Prednost odbojke leži u činjenici da dječaci i djevojčice mogu u ovom uzrastu Privikla ih je ideja o međugraničnom susretu u mješovitoj odbojci. Naša škola već odavno surađuje sa školama iz susjedne Slovenije, no s OŠ Globoko koja spada u Općinu Brežice, do sada nismo imali sličnih susreta. Profesor Bojan Hotko rado se odazvao našem pozivu te se 15. travnja održao prijateljski odbojkaški susret u dvorani naše škole. Ponovno smo pokazali da je gost na prvome mjestu pa su ovoga puta gosti pobijedili 3:0 (25:17; 25:23; 27:25). Ipak je prethodna nedjelja kada se u našoj župi Ivana Krstitelja slavio sakrament Svete Potvrde bio velik događaj za koji su se naši  krizmanici dugo pripremali, a onda ga i veselo proslavili. No očekuje nas nova prilika na uzvratnom posjetu koji su nam gosti najavili. Za školu su nastupili: Jakov Čučić, Gabriel Mihelić, Mihael Regović, Jakov Kovačić, Gabriela Tamajo, Dorotea Nider, Patricia Nider i Lara Oslaković.

Ideja je nastaviti s ovim projektom koji bi uključivao i druge škole iz našeg okruženja. Prednost odbojke leži u tome što se mogu uključiti i mlađi učenici, a uz ženske, muške i mješovite momčadi odbojka se može igrati u dvorani, na otvorenome i na pijesku. Koliko je odbojka prihvaćena u našoj školi govori činjenica da se njome bave i učitelji škole već 20-ak godina. Vjerujemo kako će se izgradnjom nove dvorane kroz dvije do tri godine iz ove ideje realizirati turniri koji mogu okupljati puno više djece s istim ciljem - širiti sport i međusobno socijalizirati djecu školskog uzrasta.

učitelj Igor Kupres

objavio: Igor Matijašić   datum: 21. 4. 2024.

Trećaši u Samoboru