Osmaši izborili plasman na državnu smotru

Na današnjoj smotri Građanskog odgoja i obrazovanja koja je održana u Područnoj školi Strmec (OŠ Sveta Nedelja) predstavilo se šest škola iz Zagrebačke županije – Osnovna škola Đure Deželića iz Ivanić-Grada, Osnovna škola Ljudevita Gaja iz Zaprešića, Osnovna škola Kupljenovo, Osnovna škola Sveta Nedelja, Osnovna škola Milana Langa iz Bregane i Osnovna škola Eugena Kvaternika iz Velike Gorice. Smotru su poticajnim riječima otvorili ravnatelj škole Zvonimir Markić i gradonačelnik Svete Nedelje Dario Zurovec istaknuvši važnost razvijanja kvaliteta koje Građanski odgoj promiče. Ukazali su i na promjene u društvu, potrebe razvijanja i njegovanja tolerancije i potaknuli su učenike da nastave razvijati svoje vještine i kompetencije sudjelovanjem na natjecanjima i smotrama.

Učenici Patricia Nider, Emma Antonia Setnik, Gabriela Tamajo i Mihael Regović (mentorica Andreja Vlahović Gabriša) predstavili su projekt 8. b razreda naše škole „Plitvice za sve učenike“ koji promiče jednaka prava i mogućnosti za sve i koji se zalaže za povoljnije cijene ulaznica za NP Plitvička jezera tijekom cijele godine za učenike svih osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. U projekt je uloženo puno truda, rada i vremena te smo prošli sve etape razrade projekta od osmišljavanja ideje, istraživanja zakona, smišljanja najboljih rješenja i prezentiranja projekta i rezultata javnosti. Projekt smo predstavili učenicima i učiteljima naše škole, roditeljima 8. b razreda na roditeljskom sastanku, u radio emisiji „Škola života“ te redovite izvještaje o radu možete čitati i na našoj školskoj stranici.

Projekt je dobio pohvale za ideju, razradu i predstavljanje te su naši učenici dobili priliku predstaviti projekt i na državnoj smotri u svibnju čemu se posebno veselimo.

učiteljica Andreja Vlahović Gabriša

objavio: Igor Matijašić   datum: 27. 3. 2024.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »