Kreću nacionalni ispiti za učenike osmih razreda

Početkom sljedećeg tjedna u našoj će se školi (kao i u svim školama diljem zemlje) provoditi nacionalni ispiti za učenike osmih razreda. Više na https://www.ncvvo.hr/upute-za-provedbu-nacionalnih-ispita/ Učenici će u tri tjedna pisati provjere iz osam predmeta - hrvatskog jezika, stranog jezika, matematike, biologije, fizike, geografije, kemije i povijesti.

Važno je napomenuti da se ti ispiti neće vrednovati ocjenom niti na bilo koji način utjecati na upis u srednje škole, a učenici se za navedene ispiti ne trebaju posebno pripremati.

Prvi tjedan pisanja ispita na nastavi su ujutro i pisat će ih u sklopu nastave, drugi tjedan imaju nastavu popodne i doći će u suprotnu smjenu pisati nacionalne ispite (za učenike putnike sa žumberačkog područja osigurat ćemo prijevoz), a treći tjedan ponovno su na nastavi ujutro.

Učenici su od strane razrednika, stručne službe i ravnatelja načelno upoznati s onim što ih čeka, a sve detaljne obavijesti dobivat će (i ponavljat ćemo im) netom prije pisanja pojedinog ispita kako ih ne bismo dodatno zbunjivali.

Vjerujemo da će svi učenici ispitima pristupiti odgovorno, napisati koliko znaju, ne uništavati dobivene ispite i ne šarati po njima - uostalom, osmaši su nam nebrojeno puno pokazali kako savjesno mogu izvršiti ono što je stavljeno pred njih.

Sretno svima!

objavio: Igor Matijašić   datum: 11. 3. 2023.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?