Čitanjem dosegli zvijezde

Županijsko natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ privuklo je u OŠ Milana Langa (Bregana) više od stotinu sudionika, učenika i njihovih mentora iz ukupno 26 škole. Na samom početku događaj su najavili bubnjari pod vodstvom učitelja Marina Rimca i članovi dramske skupine učiteljice Anite Ban, slijedile su pozdravne riječi dobrodošlice ravnatelja škole Igora Matijašića, predstavnika Grada Samobora Marijana Kižlina i predstavnice samoborske knjižnice Blaženke Mavrić Vadlja. Potom su školske knjižničarke Ivančica Huđek (OŠ Milana Langa) i Blanka Špeglić (OŠ „Vladimir Nazor“ – Pisarovina) naznačile sve bitne organizacijske upute te su se natjecatelji uputili u učionice i knjižnicu.

Samo natjecanje bilo je podijeljeno u dva dijela – kviz znanja (tri predstavnika pojedine škole rješavaju test) te kreativni uradak u kojem su učenici komisiji prezentirali svoj likovni rad. Najviše uspjeha u kvizu znanja imala je OŠ „Pavao Belas“ (Brdovec), drugo mjesto osvojili su učenici OŠ „Vladimir Nazor“ (Pisarovina), a treći su bili natjecatelji iz OŠ Krunoslava Kutena - PŠ Rakovec. U kretivnim radovima najviše bodova dobila je Danijela Dunđer iz OŠ „Stjepan Radić“ (Božjakovina) s mentoricom Ivanom Kosko, slijedi Mara Kavić iz OŠ Ksavera Šandora Gjalskog (Donja Zelina) s mentoricom Dianom Brcković, a treća je bila Ema Dujmović iz OŠ Milana Langa (Bregana) s mentoricom Ivančicom Huđek.

Najuspješnijima su dodijeljena priznanja i nagrade koje su zajedničkim snagama osigurali škola u Bregani i predstavnici Školske knjige, a navedeni izdavač pobrinuo se i za gostovanje književnice Sanje Pilić koja je u predahu do čekanja rezultata, na sebi svojstven način, održala zanimljiv književni susret s natjecateljima.

Još jedno lijepo druženje u Bregani - hvala svima koji su se na bilo koji način uključili u organizaciju i pomogli da gosti ponesu lijepe uspomene iz OŠ Milana Langa!

Do nekog novog susreta...

objavio: Igor Matijašić   datum: 10. 3. 2023.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?