"Istraživači 21. stoljeća" u Bregani

Proteklog petka u našoj je školi održano znanstveno-popularizacijsko i edukativno događanje za učenike osnovnih škola i njihove učitelje nazvano "Istraživači 21. stoljeća". Sve okupljene na samom su početku pozdravili ravnatelj škole Igor Matijašić, idejni začetnik cjelokupnog događanja, profesor na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Dalibor Paar te gradonačelnica Grada Samobora Petra Škrobot koja je otvorila radionice.

Na 16 radionica iz STEM područja učenici i njihovi učitelji imali su mogućnost upoznati se sa zanimljivim temama kao što su mimikrija u životinjskom svijetu, proučavanje različitih vrsta stijena i minerala, slikanje prirodnim pigmentima, prapovijesno posuđe, raspoznavanje ptica po pjevu, svemir i atronomski instrumenti...

Cilj ovog događanja bio je pružiti učenicima osnovnih škola širi uvid u različite teme i metode istraživanja u prirodoslovlju s posebnim naglaskom na prirodne vrijednosti Hrvatske, a navedenom događanju u Bregani odazvali su se mnogobrojni stručnjaci različitih ustanova i udruga (Javna ustanova Aquatika – Slatkovodni akvarij Karlovac, Hrvatski prirodoslovni muzej, Javna ustanova Pećinski park Grabovača, Javna ustanova Zeleni prsten Zagrebačke županije, Javna ustanova Park prirode Žumberak – Samoborsko gorje, Javna ustanova Park prirode Medvednica, Ustanova Zoološki vrt Grada Zagreba, Astronomska grupa, OŠ Bogumila Tonija, Samobor, Dvokut-ECRO d.o.o., Institut Ruđer Bošković, PMF Sveučilišta u Zagrebu, Speleološki odsjek HPD Željezničar, Breganja, Hrvatsko biospeleološko društvo, Speleološki klub Samobor i Speleološko društvo Velebit).

objavio: Igor Matijašić   datum: 7. 11. 2022.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?