Projekti

Razredne web stranice

Škola na radiju

U graničaru najbolji 5. c, u košarci 8. c

Proslava Dana učitelja omogućila je učenicima odigravanje Prvenstva škole u graničaru za mješovite ekipe petih razreda i košarci za učenike osmih razreda. Peti razredi su igrali graničar na dva dobivena seta prema pravilu gdje uhvaćena lopta znači povratak najranije pogođenog igrača u igru. Iako se odazvao manji broj učenika, svi koji su nastupali dali su sve od sebe. Učenici su po završetku natjecanja između sebe izabrali najbolju igračicu i igrača.

Poredak Prvenstva škole petih razreda u graničaru: 1. mjesto – 5. c razred, 2. mjesto – 5. b razred, 3. mjesto – 5. a razred

Najbolja igračica: Nela Celizić, 5. a, najbolji igrač: Andrej Matijaščić, 5. c

Košarka je odigrana nakon natjecanja u graničaru, a većina navijača iskoristila je slobodan dan i odgodila buđenje do podizanja temperature zraka. Učenici 8. a i 8. c razreda izašli su s najjačim postavama, dok je ekipa 8. b odlučila preskočiti ovo natjecanje ne želeći otkriti sve karte za mogući Kup škole u košarci. U takvim okolnostima odigrane su 4 četvrtine svojevrsne kavez-košarke (lopta nije nikad izvan igre) u kojima se dinamika utakmice dizala iz minute u minutu. Dok je glavno oružje 8. c bilo skok u napadu i brza tranzicija s ispadanjem lopte, 8. a je temeljio igru na zonskoj obrani s manjim rupama kroz koje bi mogla proći lopta, ali ne igrač. Početno vodstvo 10:1 za 8. c značilo je samo prednost u koševima dok su svi drugi statistički podaci bili vrlo izjednačeni. Razdoblje bolje igre i serija koševa 8. a dovela bi do potpunog preokreta da je utakmica imala pet-šest četvrtina. Na kraju je presudila šira klupa i 8. c je s tom jednom zamjenom koja je strpljivo čekala svoju priliku došao tek do zaslužene pobjede 13:11 dok je 8. a potvrdio klasu ponijevši naslov viceprvaka škole.

Na Prvenstvu škole u košarci nastupili su: 8. c razred (Borna Bogut, Fabijan Kos, Matija Marković, Karlo Sauer, Vito Vuković i Željko Marić) i 8. a razred (Petar Basa, Antonio Bašić, Filip Hrastinski, Leon Jelić i Sven Slak)