Svečanost povodom Dana učitelja u Samoboru

Svečano je danas bilo u prostorima kino dvorane POU Samobor gdje su se okupili odgojno-obrazovni djelatnici samoborskih osnovnih škola kako bi proslavili Dan učitelja. Najprije je sve prisutne u ime ravnatelja pozdravila Milena Kolarec (ravnateljica OŠ Bogumila Tonija), a potom je pozdravne riječi uputio i predstavnik Grada Samobora, v. d. pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti Silvio Ivan Žugaj. Okupljeni učitelji mogli su uživati u inspirativnom predavanju psihologinje i pedagoginje Dubravke Miljković koja je okupljenima na vrlo zanimljiv način podijelila mnogobrojna iskustva iz dugogodišnje prakse te pružila mnoštvo korisnih savjeta za budućnost. Uslijedila je potom i kazališna predstava „Glasnogovornik“ Teatra Gavran u kojoj Vinko Kraljević u ulozi ostarjelog političara uvodi u svijet politike mladog Petra kojeg interpretira Zoran Pribičević. Odlični glumci koji drže pozornost čitavo vrijeme pred gledatelje su još jednom stavili sliku aktualne zbilje koja nas okružuje te su za svoju izvedbu nagrađeni dugotrajnim pljeskom. Po završetku uslijedilo je i zajedničko druženje uz prigodan domjenak.

Hvala Školskoj knjizi koja je pružila ruku podrške i organizirala ovo zanimljivo događanje za učitelje, a hvala i Gradu Samoboru te POU Samobor na organizacijskoj podršci!

U jednom su se složili svi – ovakva događanja na Dan učitelja trebala bi postati tradicionalna u Samoboru…

objavio: Igor Matijašić   datum: 5. 10. 2022.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?