O učenju kroz igru s "potpisom" dr. Rajovića

Kroz protekla dva dana učiteljice naše škole Josipa Tandarić, Ana Marija Šovagović Zuzjak, Suzana Kos i Natalija Hrenek Prosoli, sudjelovale su na seminaru „ NTC sustav učenja“ koji je održan u OŠ Trnjanska u organizaciji Hrvatske zajednice osnovnih škola.

Predavanje o NTC sustavu učenja koji je usmjeren na razvoj kognitivnih sposobnosti djece, s posebnim osvrtom na rad s darovitima, održao je poznati stručnjak za rano poticanje dječje inteligencije Ranko Rajović, dugogodišnji predsjednik Mensina svjetskog Odbora za darovitu djecu i UNICEF-ov suradnik na projektu ranog poticanja intelektualnog razvoja.

Glavna misao vodilja doktora Rajovića je učenje kroz igru. Smatra da je učionica puna smijeha i igre najbolja stimulativna okolina za usvajanje novih znanja. Upravo smo kroz 8 sati predavanja i radionica učili kako djecu naučiti da misle, kako kroz igru poticati razvoj funkcionalnog znanja.

Dva su dana predavanja bila prepuna odličnih i slikovitih primjera iz prakse. Okušali smo se u slaganju nelogičnih priča, skrivanju riječi, igri asocijacije. To su samo neke od metoda NTC učenja kojima učenike potičemo na misaoni proces.

Učenici naše škole imati će priliku proći kroz NTC radionice iduće polugodište.

učiteljica Natalija Hrenek Prosoli

objavio: Igor Matijašić   datum: 1. 9. 2022.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?