Žamor pčela okupio članove čitateljskog kluba

Posljednja srijeda u ožujku bila je rezervirana za druženje čitateljskog kluba. Ovaj mjesec na repertoaru je bila knjiga Žamor pčela autorice Sofije Segovie. Žamor pčela roman je smješten u doba Meksičke revolucije i epidemije španjolske gripe 1918. godine. U središtu priče je dječak pronađen ispod mosta, ogrnut pčelinjim plaštom. Dječak Simonopio koji na iznenadan način uđe u život obitelji Morales  pri tome ne znajući koliko će njegov dolazak utjecati na sudbinu cijele obitelji. Od ranog djetinjstva pčele su njegove čuvarice. Razumije pčele i pčele razumiju njega. Mnogi su se s vremenom navikli na dar koji ovaj dječak posjedujem iako postoje oni koji ga zbog toga preziru.

Priča prati jednu obitelj kroz život  sa svim lijepim trenucima kao i prijetnjama, gubicima i nedaćama. Obitelji, prijateljstvo, ljudi koji uđu u naše živote i zauzmu važno mjesto, sjecanja na djetinjstvo kroz sva osjetila-samo su neki od motiva koji se protežu kroz ovu priču. Privrženost ljudima i mjestima, ljubav i odanost oslikane su kroz ovu priču.

Možda ćete čitanjem ove knjige prizvati sjecanje na vlastito odrastanje, mirise, okuse i zvukove djetinjstva.  Možda zagrlite svoje najbliže i ne ostavite za sutra ono što im već danas možete izreći. Koja god bila vaša reakcija, vjerujemo da vas ova knjiga neće ostaviti ravnodušnima te je članovi čitateljskog kluba toplo preporučaju.

socijalna pedagoginja Marija Kapuđija

objavio: Igor Matijašić   datum: 17. 4. 2024.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »