Prije proljetnih praznika - na Planicu

Učenici koji pohađaju izbornu nastavu slovenskog jezika u četvrtak su se u pratnji učiteljice slovenskog jezika Lidije Vučajnk Škrobot i učiteljice engleskog jezika Nikoline Vidović uputili u planine - posjetili su slovensku Planicu nedaleko od Kranjske Gore gdje se svake godine održava Svjetsko prvenstvo u skijaškim skokovima. Učenike je dočekao slovenski ministar Matej Arčon, čiji je Ured za Slovence u inozemstvu ujedno i sponzor ovog izleta. Naša učenica Dolores Vrbančić obratila mu se na tečnom slovenskom i uručila mu mali poklon iz Bregane.

Prvi dan prvenstva rezerviran je za kvalifikacije i posjet mladih iz Slovenije i okolnih zemalja, tako da su učenici imali prilike upoznati vršnjake iz Slovenije. Pedesetak natjecatelja skočilo je sa skakaonice, odnosno letalnice, a posebnu podršku iz publike dobili su slovenski natjecatelji. Zanimljivost je da se ovim natjecanjem sa skijaškim skokovima oprašta iznimno uspješan slovenski skakač Peter Prevc čiji su skok od 210 metara i plasman u finale učenici imali prilike vidjeti iz prve ruke.

Nakon natjecanja organiziran je zabavni program za mlade. Iako temperature i kalendar svjedoče da je proljeće u punom jeku, kombinacija snijega i zimskog sporta učenicima je donijela malo zimskih radosti u ovoj sezoni, a ovom su terenskom nastavom dan bliže proljetnim praznicima.

učiteljica Nikolina Vidović

objavio: Igor Matijašić   datum: 24. 3. 2024.

Učiteljica Valentina obnovila status savjetnice

« Travanj 2024 »