Ožujak i travanj u boravku

Došlo nam je proljeće, proslavili smo Uskrs, bliži nam se kraj školske godine i dalje smo jako vrijedni i puno vježbamo rješavajući listiće, ponavljajući i naravno pišući zadaću.

Uz ove svakodnevne obaveze i igru na otvorenome uvijek se nađe vremena za različite jezične igre u kojima smišljamo zanimljive rečenice, pa čak i cijele priče, tu su i klasici poput kalodonta, riječ na riječ i drugih, rješavanje rebusa, križaljki i zagonetki. Svaka dva tjedna biramo boravkaša koji podijeli zaduženja ostalim učenicima, zahvaljujući tome biljke su nam uvijek zalivene, klupica uredna i torbe posložene.

Isto tako su zastupljene i različite likovne aktivnosti, a njih je kroz ožujak i travanj bilo stvarno puno.

Izrađivali smo cvjetiće od kolaž papira, od perlica i žice napravili smo ukrase za naš zid, bio je to posao u kojem je bilo potrebno puno strpljenja i preciznosti. Učili smo o ribama, njihovoj građi i vrstama pa smo i sami smislili neke svoje ribe, nacrtali ih, opisali i predstavili drugim učenicima, povodom Svjetskog dana zdravlja, još smo se jednom podsjetili što je sve bitno za očuvanje našeg zdravlja (a prvašići su tako ujedno ponovili i za test). Napisali smo priče i pjesmu za slikovnicu Dugonogi žabac koju su nam poslali naši prijatelji iz OŠ Martina Krpana iz Ljubljane. Kombiniranom tehnikom smo naslikali sjene.

Obilježili smo Dan planete Zemlje tako što smo pogledali različite video isječke koji prikazuju Zemljine ljepote kojih je zaista puno, vidjeli smo i kako zemlja izgleda iz svemira.

Izrađivali smo balone jednom zanimljivom tehnikom – filteri za kavu prvo se ukrase flomasterima, nakon čega se pošpricaju vodom, boja se razlije i dobiju se prekrasni uzorci!

učiteljica Josipa Tandarić i učenici u produženom boravku

objavio: Igor Matijašić   datum: 29. 4. 2016.

Trećaši u Samoboru