Život biljaka u stakleniku

Proteklog tjedna učenici 5. b razreda u pratnji učiteljica Valentine Martinček i Marije Aščić posjetili su staklenik u Centru Lug. Donosimo slike i učeničke dojmove:

Kada smo došli, trebali smo presađivati presadnice povrća. Voditelji su nas podijelili u tri skupine i svaka je skupina trebala presađivati neku vrstu presadnica povrća. Ja sam presađivala rajčice sa još nekim prijateljima. Bilo mi je jako dobro i zabavno jer sam mnogo naučila što prije nisam znala. Drago mi je što smo kao razred posjetili ovaj staklenik i nadam se da smo ostavili dobar dojam.

Petra Cvitić

Pred staklenikom  nas je dočekao jedan gospodin koji nam je objasnio  kako se biljke presađuju. Nakon toga krenuli smo na posao. Podijelili smo se u grupe. Radili smo u dva staklenika i jednoj priručnoj prostoriji. U već pripremljene gredice smo“ pikirali“ presadnice. Na jednoj gredici radila su po dva učenika. Zabavljali smo se, pričali i radili pa je vrijeme brzo prošlo. Kad smo htjeli krenuti prema školi, nismo mogli jer je počela padati kiša i solika. Dok smo čekali, otišli smo obići svoje radove. Bili su vrlo uredni!  Častili smo se keksima, pili smo sok i jeli bombone. Taj dan mi je bio vrlo uzbudljiv i veseo. Htjela bih ponovo ići na sličan izlet. Najzanimljivije mi je bilo presađivanje biljaka jer se mora raditi vrlo pažljivo  zato što su biljčice vrlo nježne i osjetljive. Pomagala sam i drugima oko sebe. Taj dan bio je jednostavno sjajan!

Gabrijela Kovačić Prošić

Kada smo išli u Centar Lug u staklenik ja sam bila jako vesela jer sam znala da ćemo nešto novo naučiti!  Dok smo ulazili u staklenike primijetili smo mnogo biljaka, zelenila. Imali smo malo predavanje o biljci cvjetnjači. Bilo nam je zanimljivo slušati jer o tome sada učimo u školi na satovima prirode. Nakon toga prionuli smo na posao. Podijelili su nas u tri grupe i donijeli su nam biljke u sanducima koje je trebalo presaditi. Dok smo radili, njihovi učenici su nas obilazili kako bi nas savjetovali da bi što uspješnije odradili posao. Kada smo završili, malo smo se zasladili grickalicama i sokovima. Ja mislim da je izlet u Lug bio odlična zamisao zato da bi na nastavi prirode učenje bilo još uspješnije i zato što smo se još bolje upoznali i zbližili.

Helena Kos

Kad smo došli tamo vidjeli smo staklenike u kojima su nas dočekali gospodin Miroslav i gospođa Jadranka koji tamo rade. Podijelili su nas u tri grupe i počeli smo presađivati rajčice, neki čak kupus i feferone. Morali  smo u pripremljenim sanducima pomoću štapa napraviti u zemlji rupu, u nju staviti mladu biljku i zatim pritisnuti zemlju na korijen. Kada smo završili svoj posao išli smo pomagati drugim grupama. Zatim smo oprali ruke, na kraju smo popili sok i pojeli ponuđene grickalice.  Bilo mi je jako lijepo i puno sam naučila o biljci cvjetnjači. Htjela bih ponovo posjetiti Centar Lug!

Antonia Štrkalj

objavio: Igor Matijašić   datum: 19. 3. 2016.

Trećaši u Samoboru