Zabavna matematika u produženom boravku

U boravku svaki dan uz pisanje zadaće još i vježbamo i ponavljamo, hrvatski, matematiku ili prirodu a prema potrebi i engleski. Ovaj put odlučili smo matematiku prebaciti i u naš kreativni dio dana. Skupljali smo jaja od Kinder jaja, Patricijna mama nam je dala kutije od jaja, nakon što smo pojeli kokice ostavili smo kutije, iskoristili smo kartone, vješalice, štipaljke, stare kalendare!

Svašta vam može poslužiti za matematičku zabavu.

Vješalica i štipaljke

uzmete običnu vješalicu koju ste dobili u kemijskoj čistioni i obične štipaljke, vješalicu „obučete“ u „košuljicu“ sa brojem a onda vaš par treba odbrojiti toliko kvačica, na „košuljicu“ možete i napisati računske operacije (do 10). Ova igra je isto zgodna za ponavljanje brojeva na engleskom.

Kutije od jaja i plastična jaja

u kutiju od jaja napišete različite zadatke a rješenja upišete u unutrašnjost kutije za jaja; pobjednik je onaj koji spoji više jaja sa točnim mjestom unutar kutije, tako možete vježbati sve; množenje, dijeljenje, zbrajanje i oduzimanje – ovisno što vam treba.

Plastična jaja

prepolovite jaja i na jednu polovicu napišete broj a na drugu znakove i samo treba vidjeti tko će od prvašića brže spojiti broj sa točnim brojem znakova.

Imate kutiju od kokica?

na bijele papiriće napišite brojeve (do 20, 100, 1000, 10 000ili više) a na žute računske operacije. Papiriće zgužvajte tako da izgledaju poput kokica i izvlačenje, računanje i zabava može početi!

Internet je prepun različitih listića za zabavnu matematiku, nekad je dovoljan taj veseli listić i kockica da se uz matematiku zabavimo

… i još mnogo toga! Mi smo se stvarno jako zabavili dok smo vježbali matematiku – pokušajte i vi!

učiteljica Josipa Tandarić

objavio: Igor Matijašić   datum: 6. 11. 2015.

Trećaši u Samoboru