eTwinning u odgojno-obrazovnom procesu

U našoj školi je ove srijede održana iznimno vrijedna i učiteljima važna edukacija pod nazivom eTwinning u odgojno-obrazovnom procesu - Info dan i početna radionica o eTwinningu - online portalu koji nudi elektroničku platformu za suradnju odgojno-obrazovnih ustanova. Edukaciju je vodila Suzana Delić - eTwinning ambasadorica. U uvodnom dijelu ...edukatorica je poznala učitelje s eTwinning programom i njegovom ulogom u odgojno-obrazovnom procesu, s Erasmus+ programom i 32 godine programa i radom Agencije za mobilnost i programima EU kao provoditelja programa u RH. Predstavila nam je Hrvatsku eTwinning zajednicu, eTwinning portal, eTwinning Live, TwinSpace projekta, virtualne eTwinning projekte i stručna usavršavanja na eTwinningu.

Od velike važnosti za učitelje je bila tema o kvaliteti projekata i nagrada koje mogu učitelji dobiti za svoje projekte i kako i naša škola može dobiti status eTwinning škole. Uslijedile su teme o integraciji eTwinninga u Erasmus+ projekte i saznali smo temu 2019. godine - Demokratska participacija. Ništa manje zanimljivo nije bilo naučiti ulogu School Education Gateway portala. U dijelu radionice učitelji koji nisu do sada bili registrirani, registrirali su se. U timovima smo se okušali u kreiranju projekata i bili pohvaljeni za kvalitetno kreirane projekte. Edukaciju koja je višesatna, edukatorica je oplemenila mnogobrojnim primjerima vlastite dugogodišnje prakse.

Ponosna sam na svoje kolege jer neće samo stati na projektima na papiru, već će ih provoditi na eTwinningu, surađivati s kolagama iz ostalih škola i kod učenika razvijati kompetencije dostojne učenicima 21. stoljeća.

objavio: Igor Matijašić   datum: 27. 9. 2019.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?