Europski dan jezika u Bregani

Jučer su se u učionicama i na hodnicima naše škole mogli čuti izrazi i stihovi na čak pet europskih jezika. Razlog je tomu već tradicionalno obilježavanje Europskog dana jezika kojemu je cilj učenicima četvrtih razreda približiti dio europskih kultura i potaknuti ih na učenje stranih jezika.

Voditeljica je ovog projekta učiteljica engleskog jezika Danijela Horvat Šutić kojoj su pomogli učitelj glazbene kulture Marin Rimac i učiteljice stranih jezika od kojih je svaka branila boje jednog europskog jezika: Anamarija Banjedvorec bila je zadužena za francuski, Andreja Vlahović Gabriša za španjolski, Dijana Starčević za njemački i Nikolina Vidović za engleski jezik. Projektnu su nastavu podržale i razrednice četvrtih razreda Ana-Marija Šovagović Zuzjak, Anita Ban i Ivana Smolej Kolarek.

Bogat cjelojutarnji program počeo je uvodnim dijelom koji je bio posvećen osnovnim informacijama o Europskom danu jezika i europskoj jezičnoj raznolikosti. Uslijedile su radionice jezika i kulture tijekom kojih su se učenici uvjerili u to da učenje stranih jezika može biti itekako zabavno i korisno. S lakoćom su svladali brojeve na španjolskom, najdužu riječ na njemačkom, jezikolomke na engleskom i pozdrave na francuskom, dok su u glazbenoj učionici odgonetavali taktove pojedinih europskih himni.

Velika se završnica odvila u holu škole gdje su učenici novostečeno znanje pretočili u pjesmu. Dobro poznatim melodijama pjesama „Kad si sretan“ i „Bratec Martin“ pridružili su nove stihove te su zajedničkim snagama zapjevali na engleskom, njemačkom, francuskom, španjolskom i hrvatskom. Zatim su se okrijepili engleskim čajem i keksima. Čajanka je dakako bila višejezična, a naši su novopečeni poligloti kući otišli sa spoznajom da koliko jezika govoriš – toliko (ljudi) vrijediš...

učiteljica Nikolina Vidović

objavio: Igor Matijašić   datum: 26. 9. 2019.

Koliko vremena dnevno koristiš mobitel?

Ovaj tjedan: 2058