6. Večer lampiona u Bregani

preuzeto sa stranice radio Samobora

Već šest godina uzastopce na tisuće lampiona u prosincu poleti u nebo iznad Bregane s mnoštvom želja i iščekivanja da budu ostvarene. Ta prekrasna slika ukazala se i sinoć kada su lampioni ponovno poletjeli u zrak sa školskog igrališta jer je organizator ovog događanja Osnovna škola Milana Langa sa svojim ravnateljem Igorom Matijašićem. - Mi smo malo mjesto za veliko zajedništvo, kako je netko lijepo nazvao Breganu, kaže Matijašić, i dodaje da je ponovno sve bilo prepuno dobrih vibracija, školsko igralište ispunjeno uz obilje pozitivne energije, glazba, fritule, kuhano vino i svi ljudi dobre volje na jednom mjestu.

- Kao ravnatelj škole moram priznati da sam i sretan i ponosan što imam takvu ekipu oko sebe koja spremno prihvaća svaki novi izazov, svaki novi projekt koji nastoji povezati i zbližiti ljude. Svi starimo, godine prolaze i kad se osvrćemo unatrag, treba se sjećati lijepih trenutaka. Zato mi u školi u Bregani njegujemo uspomene i stalno imamo nove ideje - zadovoljno ističe Matijašić, koji je jučer za sve mališane bio i Djed Mraz.

Ove godine škola se povezala i s Pirotehnikom Mirnovec koja im je donirala vatromet kao šlag na torti te večeri. - Danas će vjerojatno biti pritužbi na lampione koji su pali na zemlju i onečišćuju okoliš. Za sve njih samo napomena - lampioni su biorazgradivi - treba pričekati neko vrijeme i nestat će, a oni koji ne mogu čekati, neka ga uzmu i bace u smeće jer taj mali trud nije ništa prema velikom zadovoljstvu i nasmijanim licima mališana koji su sinoć uživali u lampionima - poručuje ravnatelj Osnovne škole Milana Langa Igor Matijašić.

objavio: Igor Matijašić   datum: 19. 12. 2019.

Najbolji u pružanju prve pomoći

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »