Postali smo EKO Škola

Postali smo Eko škola

Ovogodišnja priredba povodom Dana škole koja se održala 29.svibnja bila je posebno svečana jer je naša škola postala Eko škola. Višemjesečni trud učenika i djelatnika oko uređenja okoliša ovime  je dobio svoju potvrdu. Cvjetnjaci, ružičnjaci, vrt s  ukrasnim i ljekovitim biljem, staza koja vodi oko škole, bara, klupice u dvorištu te briga oko sortiranja otpada vanjski su znakovi brige za naš okoliš.

Svečanosti su prisustvovali  predstavnici Grada Samobora, javnih ustanova, susjednih samoborskih i slovenskih osnovnih škola.
Ravnatelj škole gospodin Boris Zaringer pozdravio je sve uzvanike, posjetitelje i sudionike programa,  a prisutnima se zatim obratila dogradonačelnica Sanja Horvat Iveković. Svima koji su našu školu podržavali  u nastojanjima da postane Eko škola te svojim donacijama omogućili da se okoliš uredi, uručen je mali znak pažnje.

Na priredbi su nastupili učenici nižih i viših razreda - lutkari, ritmičarke, recitatori, zboraši, bubnjari.

Na samom kraju priredbe učenici i svi gosti priredbe su izašli u školsko dvorište kako  bi prisustvovali  podizanju zelene zastave. Zaorila se eko himna koju su izveli zboraši, a za koju je riječi napisala Stela Slak, učenica 5.b razreda, a glazbu skladao Marin Rimac, učitelj glazbene kulture.

Uz pjesmu i svečano podizanje zastave naša škola je proslavila dobivanje prestižne titule „Eko škole“.

U znak sjećanja na poginule branitelje koji su pohađali našu školu, delegacija učenika i učitelja upalila je svijeće i položila cvijeće uz spomen-ploču na ulazu škole.

Izidora Sokolović, Lucija komljenović, 6.a

objavio: Andrej Barberić   datum: 6. 6. 2013.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »