LiDraNo 2013

LiDraNo 2013.

Završna svečanost Međugradske smotre LiDraNo, smotre literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola grada Samobora i Svete Nedelje, održana je 31.siječnja u kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta Samobor. Između pet pojedinačnih i šesnaest skupnih scenskih nastupa učenika samoborskih i svetonedeljskih osnovnih škola stručno je povjerenstvo trebalo izabrati po tri izvedbe svakog izraza za županijsku smotru.

U kategoriji pojedinačnog scenskog nastupa na višu su razinu predloženi: Josipa Koletić, 4.r. OŠ B.Tonija, PŠ Mirnovec s monologom „Đakinja prvakinja“, mentorica Višnja Fresl; Damjan Ivetta, 5.r. OŠ Samobor s kazivanjem poezije „S djedom u kolima“, mentorica Snježana Graberski te Anja Haramina, 6.r. OŠ B.Tonija s monologom „Lažeš, Melita“, mentorica Tatjana Mesiček.

U kategoriji skupnih scenskih nastupa na višu su razinu predloženi: dramska skupina učenika petog do osmog razreda OŠ Sveta Nedjelja s igrokazom „Kako (pre)odgojiti roditelje“, mentorica Mara Jularić; dramska skupina učenika šestih razreda OŠ B.Tonija s igrokazom „Pismo Lastanu“, mentorica Tatjana Mesiček te lutkarska skupina učenika trećeg i četvrtog razreda OŠ Samobor s lutkarskim igrokazom „Zaljubljena žaba“, mentorica Andrea Lastovčić.

U literarnom stvaralaštvu na županijsku smotru predloženi su sljedeći radovi: „Put Zagore“ Franke Šušković, učenice 8.r. OŠ Sveta Nedjelja, mentorica Mara Jularić; „Sada shvaćam“ Lovre Rimca, učenika 6.r. OŠ B. Tonija, mentorica Ivana Golić; „Otkad znam za sebe“ Karle Pribanić, učenice 8.r. OŠ Samobor; „Čujem“ Eme Štrbac, učenice 7.r. OŠ M. Langa, mentorica Valentina Mahović te „More“ Petre Margarete Sinti, učenice 8.r OŠ M.Langa, mentorica Ljiljana Cvetković.

U kategoriji samostalnih radova predložen je putopis „Barcelona – grad s tisuću lica“ Sare Pilj-Varljen, učenice 8.r. OŠ M. Langa, mentorica Valentina Mahović.

U kategoriji radijskih emisija na županijsku je smotru predložena emisija „Kako je šišmiš pomogao leptirima“ Frana Tandarića iz OŠ B.Tonija, mentor Igor Matijašić.

Na županijsku će smotru i četiri školska lista:  „Miš“ OŠ M.Šiloboda, „Breganček“ OŠ M. Langa, „Veseli list“ OŠ B.Tonija te zbornik „Samoborček“ OŠ Samobor.

Svi pristigli radovi učenika srednjih škola prosljeđuju se na županijsku smotru koja će se održati 21. veljače u Vrbovcu.

Organizator ovogodišnje međugradske smotre bila je OŠ Milana Langa iz Bregane uz potporu Grada Samobora.

objavio: Andrej Barberić   datum: 9. 2. 2013.

Plasman na državnu smotru

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »