Svečana podjela svjedodžbi osmašima

Podjeli svjedodžbi u utorak 5. srpnja prethodio je kratki oproštajni program za osmaše. Njemu su prisustvovali njihovi učitelji, pedagoginje, ravnatelj, roditelji, braća i sestre.

Na početku je pročitano oproštajno pismo učitelja u kojima su se osvrnuli na njihovo dosadašnje školovanje te stihovi pjesme kojima su im poželjeli da sretno kroče dalje kroz život te uspješan  nastavak školovanja. Zatim su svoje pjesničke tekstove govorile Tena Ratešić i Anastazija Debeljak.

Među ovogodišnjim osmašima bilo je učenika koji svih osam godina bili primjer u učenju i vladanju svojim razrednim kolegama. Svojim su trudom i zalaganjem pokazali da se sve može kad se hoće. Neki od njih sudjelovali su na mnogim školskim, međugradskim i županijskim natjecanjima i smotrama. Zavrijedili su i dobili pohvale razrednih vijeća. Pročitana su njihova imena, a svakoga je od njih publika nagradila pljeskom. To su:  Anastazija Debeljak, Danijel Dorotić, Marko Matijašić, Domagoj Štrkalj, Lovro Tišlar, Lea Barbić, Roko Dekalić, Magdalena Fresl, Borna Margetić, Tena Ratešić, Laura Keliš, Mara Rozijan, Lara Petravić, Ana Cvetković i Klara Brunović.

Potom se ravnatelj škole gospodin Igor Matijašić obratio osmašima rekavši da je za njih bio posebno emotivno vezan jer ih većinu poznaje još od vrtićkih dana, a pratio ih je na njihovom putu svih ovih osam godina. Naglasio je da učiteljima ove godine nije bilo lako izabrati učenika generacije jer je konkurencija bila izuzetno jaka. No nekako se ipak istakla vrijedna, odgovorna, susretljiva, uvijek vedra i nasmijana Laura Keliš te ju je ravnatelj proglasio učenicom generacije.  Odluka je dočekana gromoglasnim pljeskom prisutnih te je Lauri uručena nagrada.

Učenica Mara Rozijan u ime svih osmaša zahvalila  je ravnatelju, svim učiteljima, pedagoškoj službi, tehničkom osoblju i roditeljima na višegodišnjem strpljenju, podršci, trudu i razumijevanju. Svojom pjesmom program su učinili svečanijim i vedrijim naši zboraši uz glazbenu pratnju nekolicine osmaša: Anastazije Debeljak, Borne Margetića, Marija Štibića, Tina Juratovića, Borne Grdovića, Marka Matijašića, Danijela Dorotića i Gabrijela Regovića pod vodstvom učitelja Marina Rimca.

Program je započeo sviranjem „Lijepe naše“, a tradicionalno završio zajedničkim pjevanjem školske himne „Langovci“. Kroz njega su nas vodile, kao i mnogo puta dosad, Irina Pjajčik i Laura Keliš. Na kraju su svjedodžbe i pohvalnice svojim učenicima uručile razrednice Valentina Curman, Valentina Mahović i Helena Bišćan Motočić.

Veselo druženje nastavljeno je nakon podjele zajedno sa svim prisutnima uz torte i slatkiše koje su za svoje učenike donijele razrednice i roditelji.

učiteljica Valentina Mahović

objavio: Igor Matijašić   datum: 8. 7. 2022.

Plasman na državnu smotru

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »