Pjesničko druženje uz literarnu grupu

Završni sat literarna je grupa održala 14. lipnja pozvavši  sve zainteresirane učenike na pjesničko druženje. Na njemu su svoje literarne radove pročitale najrevnije članice: Lucija Fresl, Tara Vitas, Eva Rozijan, Anastazija Debeljak i Tena Ratešić. Svaka je članica izabrala po pet literarnih radova s kojima se predstavila.

Ove je godine grupa djelovala online, preko Teamsa, ali stvaralačkog entuzijazma nije nedostajalo. Najčešće smo čitali pjesme, priče ili romane koji su nas potakli na literarno stvaranje bilo u stihovanom bilo u proznom obliku. Ponekad smo samo imali vježbe u kojima smo „brusili“ tehniku pisanja. Uradci nastali tijekom godine nisu jednake literarne vrijednosti, ali važan je trud uložen u pisanje. Pjesme naših članica Lucije, Anastazije i Tene predstavljale su našu školu na ovogodišnjoj međugradskoj i županijskoj smotri Lidrano.

Prisutnim učenicima pokazali smo dokument s pedesetak Teninih  pjesama koje je škola u ožujku poslala na natječaj za mlade pjesnike „Goranovo proljeće“ u Vrbovsko. Pokazali smo i  slikovnicu u digitalnom obliku „Sunčica u mraku“ koju je napisala i sama ilustrirala Tara, a za koju se nadamo da će se uskoro naći i u tiskanom obliku. Samo druženje bilo je posebno emotivno jer smo se oprostili s našim najdugovječnijim članicama, osmašicama Anastazijom Debeljak i Tenom Ratešić, koje su u literarnoj grupi provele četiri godine i marljivo pišući, izuzetno napredovale u pisanom izražavanju te izgradile svaka svoj poseban stil.

Na kraju druženja pozvali smo zainteresirane učenike da nam se sljedeće školske godine pridruže u radu grupe te  se zasladili uz kekse i bombone.

učiteljica Valentina Mahović

objavio: Igor Matijašić   datum: 17. 6. 2022.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »