Diseminacija projekta - Ljepota čitanja

Ljepota čitanja / The beauty of reading je međunarodni projekt koji je okupio 121 odgojno-obrazovnog djelatnika diljem naše domovine i izvan nje. U projekt su se uključili učitelji i nastavnici nižih i viših razreda te knjižničari  Republike Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Rumunjske, Turske, Albanije, Portugala, Makedonije, Grčke, Poljske, Španjolske, Ukrajine, Sjeverne Makedonije i Gruzije. Učenici 3. c razreda bili su dio njega. Projekt Ljepota čitanja želi naglasiti važnost čitanja u našim razredima i u našim svakidašnjem životima. Poseban naglasak stavljen je na buđenje i otkrivanje svih osjećaja koje nosi čitanje kod učenika. Tijekom školske godine projektni partneri birali su važne datume vezane za čitanje (na međunarodnoj razini i one koji se obilježavaju samo u  zemlji partnera - npr. u Hrvatskoj imamo Mjesec hrvatske knjige).

Projekt je obilovao aktivnostima, od kojih su većina njih bile suradničke. Ovo su samo neke od aktivnosti koje smo proveli u projektu: uredili smo naš mali kutak za čitanje, obilježili Europski dan jezika, izradili digitalnu božićnu čestitku, pronalazili najljepše citate o čitanju za zajedničku e – knjigu, izradili digitalne straničnike, predstavljali pročitana djela na kreativan način, pretvarali se u omiljene književne likove i dramatizirali, izradili i razmjenjivali straničnike s partnerskom školom iz Čazme, obilježili Dan hrvatske knjige, osmišljavali nove naslovnice pročitanih djela, čitali s prijateljima u školi i u obitelji. Uživali smo u projektnim aktivnostima i veselimo se nastavku projekta iduće školske godine.

objavio: Igor Matijašić   datum: 30. 6. 2021.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »