Plemka u Međimurju

Naša UZ Plemka i ove je godine sudjelovala u projektu „Međužupanijska suradnja učeničkih zadruga“ posjetivši zajedno s još 18 učeničkih zadruga Zagrebačke županije međimurske zadrugare iz Osnovne škole Belica kraj Čakovca. Našu zadrugu predstavljale su dvije učenice 7. razreda, Lucija Horvat i Sara Laušin, u pratnji učiteljice Anamarije Banjedvorec.

Posjet Međimurskoj županiji započeli smo u Općini Sveti Martin na Muri u interaktivnom 4D Muzeju mlinarstva koji nas je zadivljujućom tehničkom opremom vodio kroz jedan dan u životu mlinara. Boravak u Međimurju nastavili smo u OŠ Belica gdje su domaćini za nas goste zadrugare u suradnji s predstavnicima Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva i Hrvatske zajednice tehničke kulture organizirali izradu svjetlećih ogrlica, izradu makete aviona, ukrasa od špagica, pletenje narukvica te izradu nezaobilazne međimurske gibanice, koju smo svi na kraju radnog dana i degustirali.

Osim kreativnih radionica domaćini su za nas pripremili i posjet Centru za odgoj i obrazovanje Čakovec, čija se Učenička zadruga Fijolica može pohvaliti prekrasnim ukrasnim i uporabnim predmetima od gline, te posjet Muzeju Međimurja Čakovec gdje smo razgledali bogatu zbirku predmeta iz života međimurskog sela. U samoj Općini Belici, koja je jedan od najvećih proizvođača krumpira u RH, posjetili smo Spomenik krumpiru koji su mještani podigli u zahvalu tom važnom gomolju koji za njih znači život.

A za nas zadrugare život znači upravo stjecanje novih znanja i iskustava te novih i dragocjenih prijateljstava pa s nestrpljenjem čekamo novo zadružno putovanje!

učiteljica Anamarija Banjedvorec

objavio: Igor Matijašić   datum: 17. 11. 2018.

Erasmus+ u Barceloni

Kako podnosiš ljetne vrućine?

« Kolovoz 2022 »