Otvaranje natječaja za najljepši školski vrt u našoj školi

Danas je u našoj školi bilo izrazito svečano! Povodom otvaranja natječaja za Najljepši školski vrt u Republici Hrvatskoj 2018. održan je motivacijski stručni skup “Uređenje vrtova u dječjim vrtićima i osnovnim školama Zagrebačke županije“. Naš škola diči se titulom naljepšeg školskog vrta za prošlu godinu te organizatori željeli otvoriti novu sezonu baš u Bregani. Najprije su sve okupljene pozdravili voditeljica programa Karmela Vukov Colić i ravnatelj Igor Matijašić, a  potom su se nazočnima obratili Renato Kunić, ravnatelj Programa HRT-a, Sanja Horvat Iveković, dogradonačelnica grada Samobora (koja je stigla u pratnji pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti Jure Horvata), Nadica Žužak, zamjenica župana Zagrebačke županije te Momir Karin, pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja.

Uslijedio je nastup naših bubnjara, a više o samom projektu školskih vrtova govorila je Đurđica Čočić, voditeljica projekta HRT-a. Učitelj Milan  Librić, voditelj našeg školskog vrta, predstavio je u prezentaciji sve posebnosti koje nudi naš školski okoliš, dok je svoja pobjednička iskustva najboljeg vrtića podijelila ravnateljica DV Radost iz Jastrebarskog Jadranka Stojković.

Tamara Rehak Biondić iz Hrvatskog centra za poljoprivredu, hranu i selo – Zavod za zaštitu bilja održala je kraće predavanje pod nazivom "Povratak tradicijskom vrtu”, a mnogobrojne savjete za početnike koji će se tek prijaviti i postati sudionikom ovog prekrasnog projekta rekla je članica ocjenjivačkog povjerenstva Dobrila Kraljić kroz prezentaciju „Krajobrazna arhitektura vrta – kako početi “.

Naravno da je sve budnim okom pratila i Lidija Komes, idejna začetnica samog projekta koja je "zakotrljala" cijelu priču o školskim vrtovima. Po završetku programa uslijedio je prigodan domjenak za sve prisutne, a mnogobrojni gosti javno su iskazivali svoje oduševljenje naših školskim okolišem.

objavio: Igor Matijašić   datum: 16. 3. 2018.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »