Digitalne slikovnice

Tijekom veljače i ožujka učenici trećih i četvrtih razreda u Bregani i učenici kombiniranih razreda u područnoj školi Grdanjci na satu informatike sudjelovali su u projektu stvaranja digitalnih slikovnica pod nazivom Čarobni svijet snjegovića knjigoljubaca – SnjegoGrad.  U sklopu projekta upoznali su digitalne slikovnice kao novi medij i uvidjeli kako je čitanje i pisanje (crtanje) zapravo baš zabavno. Cilj projekta bio je približiti učenicima pisanu i digitalnu riječi, naučiti ih čitati.

Pod vodstvom, i uz pomoć, učiteljice informatike Sanje Barbarić učenici su naučili kako se izradi digitalni materijal – slikovnica. Napisali su svoje vesele priče o čarobnom gradu i sve popratili crtežima. Na kraju, svoje kreativne radove uredili su alatom za izradu prezentacija. Pri tome, dobro su se zabavili a istovremeno vježbali su i učili kako rade digitalni alati i aplikacije.

Kako izgledaju radovi učenika možete vidjeti u digitalnom obliku na stanici: https://bregancek.net/

Koliko je pisanje slikovnica bilo zgodno i zabavno učenicima, vidi se iz njihovih radova. A na kraju kad su slikovnice bile gotove, poželjeli su odmah raditi na novima s nekom drugom temom, ovaj puta proljetnom. Tako da možemo najaviti slijedeći projekt digitalnih slikovnica – Proljeće u KukcoGradu.

učiteljica informatike Sanja Barbarić

objavio: Igor Matijašić   datum: 7. 4. 2022.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »