Prekrasan dan na natjecanju u Mariji Gorici

Laura Tadić i Matia Obranić, učenici 7. b razreda, predstavljali su našu školu na županijskoj razini Natjecanja iz hrvatskoga jezika koje se održalo u OŠ Ante Kovačića u  Mariji Gorici. Dočekali su nas  iznimno srdačni domaćini. Nakon službenog otvorenja  u sportskoj dvorani, učenici su pisali testove, a mentori  strpljivo čekali. U Mariji Gorici posjetila sam  Dubravku Mataušić, našu bivšu knjižničarku, koja u mirovini uživa u ljepotama krajolika i sve brižno dokumentira svojim fotoaparatom.

Nakon ručka  organiziran je kratak  izlet - upoznavanje znamenitosti mjesta u pratnji školske knjižničarke. Posjetili smo gotovo pola tisućljeća staru crkvu Blažene Djevice Marije od Pohođenja  (kip Gospe donijeli su franjevci iz Bosne 1527.)  Strmim „putovima Ivice Kičmanovića“  došli smo do rodne kuće  Ante Kovačića, uređenje je tek započeto, a planovi kako žele urediti posjed već u mislima priziva povratak  s cijelim razredom u ovo idilično mjesto. U Općinskoj knjižnici  znatiželjno smo slušali o arheološkim istraživanjima i pronalasku  praslona. (Sad je jasno otkud SLON na ulazu u Općinskoj knjižnici.) Prava poslastica bila je na kraju -   pripovijedanje bajki. Interaktivan i zabavan pristup umjetnice  Margarete Peršić nasmijao je prisutne i skratio vrijeme  napetog iščekivanja rezultata.

Na Županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika za osnove škole djelovalo je  25 učenika sedmih razreda i 25 učenika osmih razreda. Naši su  učenici  uspješno riješili više od 80% testa i zauzeli izvrsno 6. mjesto Matia i 8. mjesto Laura. Lijep i ispunjen dan u Mariji Gorici dugo ćemo pamtiti.

učiteljica Marija Aščić

objavio: Igor Matijašić   datum: 1. 4. 2022.

Erasmus+ tim u Valenciji

« Travanj 2024 »