Digitalno-edukativni izlet u metropolu

Nakon paljenja svijeća poginulim braniteljima i davanja počasti gradu heroja, Vukovaru, učenici četvrtih razreda OŠ Milana Langa, zajedno sa svojim učiteljicama, su se uputili u glavni grad Lijepe naše, Zagreb. Nakon ugodnog putovanja, sastali smo se sa stručnim vodičima u centru grada kraj Manduševca. Slijedilo je uzbudljivo putovanje u prošlost grada Zagreba uz digitalni edukativni izlet Time Travel. Učenici su pomoću tableta i turističkih vodiča razgledali 12 lokacija, zabavili se, družili i učili, uz igru i smijeh. Upoznali su povijesne zagrebačke ličnosti, fotografirali se sa zagrebačkim motivima i likovima. Pomoću tableta su hvatali vještice, šetali s dinosaurusima, slikali se s Kumicom Baricom na Dolcu, tražili skrivene poruke na građevinama…

Prije povratka kući, posjetili smo i najslađi muzej u gradu, Muzej čokolade. U Muzeju smo otputovali u doba Maja i Asteka kada se trgovalo sa zrnima kakaovca, a čokolada je bila piće povlaštenih. Putovali smo s čokoladom kroz povijest  i uz put degustirali 9 vrsta čokolade. Saznali smo koje su hrvatske tvornice prve proizvodile čokoladu i da je čokolada s rižom hrvatski izum. U suvenirnici smo mogli kupiti različite vrste čokolade. Ovaj izlet će nam ostati duuuugo u sjećanju. Osim putovanja pomoću tableta i šetnje Muzejom uz degustaciju, mnogo slučajnih susreta nas je obradovalo. Učenici su se posebno razveselili susretu s poznatim glumcem Franjom Jurčecom – Komom s kojim su se fotografirali i odradili pravi intervju.

Mnogi učenici su zadivljeno promatrali vizure Zagreba s Griča i uzbuđeno prolazili ulicama grada koji se pripremao za nadolazeći Advent. Na Europskom trgu smo svi dobili suvenir metalni gumb s uzorkom koji predstavlja zastavu Republike Hrvatske i zastavu Europske unije. Prepuni dojmova smo se sretno vratili kućama planirajući novo putovanje.

učiteljica Zvjezdana Malović

objavio: Igor Matijašić   datum: 19. 11. 2021.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »