Ljepota različitosti 3

Učenici 4. c razreda su se i ove godine uključili u eTwinning projekt Ljepota različitosti (autorica i voditeljica S. Delić i A. Gudlin Mićić), treću godinu za redom.

Projekt traje od rujna 2021. do lipnja 2022. godine i projektni partneri provodit će aktivnosti kroz dvomjesečne teme, a za rujan i listopad je tema Ja, Moj razred, Moja škola. Projektnim partnerima su ponuđene aktivnosti, a među njima ima i suradničkih u kojima sudjeluju svi partneri.

Nakon predstavljanja partnera učenici su osmišljavali grbove razreda. Glasovanjem smo odabrali pet najljepših koje smo postavili na partnerski Padlet. Stvarali smo i slogane projekta u alatima Flaming Text i Canva. Obilježili smo Dječji tjedan kroz nekoliko aktivnosti: pisali smo poruke koje poručujemo svijetu, a svoje poruke smo i snimili u kratkom videu, napravili smo plakat s dječjim pravima za koja znamo da ih ne ostvaruju sva djeca, ostvarili smo pravo na igru igrajući se u dvorani i slikali smo svog prijatelja.  Obilježili smo i Međunarodni dan djevojčica na način da smo pisali poruke svim djevojčicama svijeta. Želja nam je da poruke otputuju djevojčicama u Afriku. Jedan od zadataka je bio predstaviti sebe na način koji učenici žele. Učenici su se predstavljali plakatom, kolažom fotografija, videom, prezentacijom. Neki učenici su odlučili napraviti prezentacije o školi koje su nam potrebne za kviz koji će odigrati učenici partnerskih škola – Koliko poznajem škole u projektu?

U svakom projektu je važna sigurnost na internetu, stoga smo se naučili predstavljati odgovorno – stvorili smo avatare u alatu Avatar Maker. Zatim smo u aplikaciji Cute Doll odabrali avatara i uz pomoć aplikacije ChatterKid snimili predstavljanja učenika. Sva se ona nalaze u Book Creatoru čiji link je učitan u zajednički Padlet na TwinSpaceu projekta.  I ove godine smo obilježili Međunarodni dan bijelog štapa na način da smo ugostili goste iz UOSI Sinergija Samobor. Kao završnica 1. teme zakazana je videokonferencija partnera učenika koji će jedni drugima predstaviti aktivnosti u kojima su sudjelovali, razmijeniti iskustva i osjećaje između sebe. U ovom projektu učenici su aktivni sudionici na TwinSpaceu projekta u svrhu evaluacija i razmjene mišljenja i ideja s drugim učenicima partnerima na forumu. Već nam polako kuca na vrata sljedeća tema za studeni/prosinac: Moj zavičaj je moj dom.

Projektne aktivnosti se nalaze na razrednoj projektnoj stranici, a projekt se vodi na TwinSpaceu projekta.

objavio: Igor Matijašić   datum: 5. 11. 2021.

Plasman na državnu smotru

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »