Čudesni svijet vode u Samoboru

Učenici 4. razreda OŠ Milana Langa iz Bregane i učenici PŠ Grdanjci u pratnji svojih učiteljica krenuli su jučer ujutro.u Samobor. Sunčano i prekrasno jutro su pozdravili igrom i druženjem na Vugrinščaku. Bili su očarani čudesnim svijetom prirode, a potok Gradna i pogled na Stari grad Samobor su pobudili želju za istraživanjem.

Nakon toga su s velikim zadovoljstvom posjetili Muzej grada Samobora gdje su sudjelovali  na edukativnim STEM radionicama Čudesni svijet vode i Ilirci 2.0. pod vodstvom Diane Mance, Dalibora Paara i Luke Kazimovića. Radionice su bile zanimljive i svi su pažljivo slušali i uživali u aktivnostima. Učili su o atomima, izotopima, tlu, ponornicama, kršu, izvorima.... Posebno su uživali u slaganju atoma i molekula vode. Učili su o tlu i propusnosti tla. Naučili smo da je voda dragocjena i trebamo ju čuvati i ne zagađivati.

U muzej su upoznali Ilirce koji su djelovali i stanovali u Samoboru. Naučili smo ponešto o: Stanku Vrazu, Ljudevitu Gaju, Ferdi Livadiću, Dragojli Jarnević i Vilhelmini Kulmer. Učenici nisu krili oduševljenje dvorcem i postavkom Muzeja. Najviše su bili sretni što su učili izvan učionica. Poželjeli su ponovo posjetiti Muzej grada Samobora, Stari grad i prošetati Trgom kralja Tomislava.

Na kraju su se zasladili sladoledom i zadovoljni zajedno sa svojim učiteljicama uputili autobusom prema Bregani i Grdanjcima.

učiteljica Zvjezdana Malović

objavio: Igor Matijašić   datum: 24. 9. 2021.

Sretno, osmaši!

Putuješ li pod ljetnim praznicima na more?

« Srpanj 2022 »