Glazbeni vlak

Glazbeni vlak / Music train je projekt u kojemu su ove školske godine sudjelovali učenici 3. c razreda. Projekt je usmjeren na podizanje svijesti i važnosti tradicije u spoju sa suvremenim načinima glazbenog izražavanja. Na ovaj način se potiče i umrežavanje i suradnja učitelja te poboljšanje digitalnih kompetencija učitelja i učenika. Cilj projekta je poboljšanje motivacije učenika i učitelja i razvijanje novih oblika povezivanja, suradnje i prezentacije rada kako u učionici, tako i služeći se IKT-om.

Projektne aktivnosti koje smo proveli bile su učenicima zanimljive, raznovrsne, izazovne i nove. Upoznali smo različite glazbene stilove (tradicijske i moderne) , a uključili smo i naše roditelje. Izradili smo lokomotivu, pripremili vagone i krenuli na put glazbe. Osmislili smo našu razrednu brojalicu, slušali uspavanke iz Lijepe naše i svijeta i glasovali za najljepše uspavanke. Osmislili smo tekst i melodiju razredne uspavanke. Vrlo zanimljiv i izazovan projektni zadatak za učenike je bilo upoznavanje afričkih ritmova. Ugođaj je upotpunila suradnja s učiteljem Glazbene kulture Marinom Rimcem kroz radionicu koju je proveo s učenicima. Božićno vrijeme je donijelo smiraj i u glazbi – uživali smo slušati i pjevati božićne pjesme. Zatim smo se okušali u učenju i s užitkom pjevali tradicijske pjesme našeg zavičaja. U veljači, mjesecu ljubavi, uz preporuke naših roditelja naučili smo pjevati ljubavne pjesme i stvorili svoj  Medley - Ljubavni mix. Nastavili smo suradnju s našim roditeljima i u aktivnosti Što su slušali naši roditelji dok su bili mladi? Naučili smo pjevati nekoliko pjesama prema njihovoj preporuci i napravili još jedan mix. Uživali smo i u raznim glazbenim igrama. Na samom kraju projekta organizirali smo razredni EUROSONG 2021. kojim je naš glazbeni vlak stigao na posljednju stanicu svog putovanja.

objavio: Igor Matijašić   datum: 29. 6. 2021.

Tesa najbolje u Županiji

Hoćeš li se nečega odreći u korizmi?

« Ožujak 2024 »